Marina, uzdatnianie wody
Lonza > Mój basen i ja > Wystrój basenu i jego otoczenia

Wystrój basenu i jego otoczenia

Wraz z nadejściem pięknej pogody powietrze staje się łagodniejsze i nadchodzą wakacje, marzymy tylko o tym, by wyciągnąć się w spokoju na słońcu, nic nie robić… i korzystać w pełni z basenu!
 
Chcielibyśmy przedstawić kilka praktycznych informacji dotyczących aranżacji kącika do odpoczynku…

Programowo:
leniuchujemy na leżaku lub wyciągamy się na materacach w pobliżu basenu. Wybór mebli zależy od ich zastosowania. Jeżeli chcesz je często przenosić, wybierz meble na kółkach. Unikaj mebli z kutego żelaza, które łatwo rdzewieją i które są zbyt ciężkie do przenoszenia. Wybieraj materiały odporne na działanie chloru, by uniknąć plam (guma, PVC…)

Jeżeli chodzi o akcesoria, wyobraź sobie aranżację wykonaną przy zastosowaniu prostych elementów, dzięki którym powstaje oryginalna atmosfera: altany, bielizna kąpielowa... I z uwagi na fakt, iż sjesty w pełnym słońcu jest niemożliwa, chronimy się pod parasolem, który stał się nieodzownym elementem wystroju!

Jeżeli wolisz kolorowy wystrój, możesz wybrać jaskrawe i dynamiczne kolory. Uwaga! Nie należy ich za bardzo mieszać, by nie wykazać się brakiem gustu. Zimne kolory, paleta niebieska, zielona, fioletowa, powinny być zestawiane razem. To samo dotyczy ciepłych kolorów: pomarańczowy, różowy, żółty i czerwony…